Paulig Café Parisien kahvipapu tummapaahto 400g
19,65 € sis alv.
Tilattavissa, toimitusaika 1-3 arkipäivää
Kuvaus
Paulig Café Parisien on erittäin tummapaahtoinen (paahtoaste 5) papukahvi, joka on saanut inspiraationsa pariisilaisesta kahvilakulttuurista. Ranskalaistyylinen paahto tuo esiin kahvin syvän, ryhdikkään ja lempeän makumaailman, jota täydentävät hienostuneet suklaiset vivahteet.
Huolella valittu kahvisekoitus sisältää papuja Keski- ja Etelä-Amerikasta, Afrikasta sekä Intiasta. Afrikkalaiset pavut tuovat kahviin kevyttä marjaisuutta, kun taas ripaus intialaista robustaa tasapainottaa makua ja lisää täyteläisyyttä. Rainforest Alliance -sertifiointi varmistaa vastuullisemman kahvintuotannon.
Café Parisien sopii erinomaisesti Café au lait -kahvin valmistukseen, mutta toimii loistavasti myös sellaisenaan suodatinkahvina tai pressopannulla. Se on täydellinen pari erityisesti croissanteille ja muille vähemmän makeille leivonnaisille.




